Czy starty w LGP przełożą się na Puchar Świata? Od wiosny do zimy #13

Starty w Letniego Grand Prix to dla jednych sprawdzenie aktualnej dyspozycji, dla drugich treningi, a dla innych liczące się zawody. Czy więc aktualna klasyfikacja cyklu przełoży się na zestawienie zawodników w Pucharze Świata? Jaką formę pokazują skoczkowie, którzy w poprzednim sezonie byli w czołówce? Klasyfikację przeanalizujemy w dzisiejszym wydaniu Od wiosny do zimy.

Liderem Letniego Grand Prix do niedzielnego konkursu indywidualnego w Czajkowskim jest Jewgienij Klimov. Rosjanin bardzo dobrze spisuje się w tym cyklu. Czy zrobił postępy w stosunku do poprzedniego sezonu, a może tylko latem umie latać tak daleko? Poprzedniej zimy spisywał się bardzo słabo. W Pucharze Świata zdobył zaledwie 7 punktów.

 

Drugie i trzecie miejsce to odpowiednio Kamil Stoch i Piotr Żyła. Polacy traktują LGP jako trening i sprawdzenie tego, czy praca przynosi efekty. Biało-czerwoni zakończyli obóz przygotowawczy w Słowenii. Czy Kamil Stoch kolejny sezon będzie wielki? Czy Piotr Żyła pokaże świetne skoki zimą?

 

Naprawdę dobrą formą zaskakuje Killian Peier. Dzisiaj 23-latek wygrał konkurs zaliczany do klasyfikacji LPK. Szwajcar w poprzednim sezonie Pucharu Świata zdobył tylko trzynaście punktów, ale starty latem przemawiają za progressem zawodnika.

 

Daniel Huber, obecnie piąty w klasyfikacji LGP, trenował w Tyrolu. Austriak był 28. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018. Czy w kolejnym sezonie będzie w stanie awansować do czołowej dwudziestki?

 

Ryoyu Kobayashi dwoma startami w tegorocznym Letnim Grand Prix zapewnia sobie na razie szóstą pozycję. Japończyk miał mocną drugą część poprzedniego sezonu. Czy zrobi kolejny postęp? Dwa zwycięstwa na dwa starty latem są do tego argumentem.

 

Karl Geiger bardzo solidnie prezentował się w PŚ 2017/2018. W klasyfikacji LGP jest siódmy, więc wydaje się, że Niemiec zachowuje wysoką formę.

 

Ósmy w klasyfikacji Letniego Grand Prix Roman Koudelka miał bardzo nieudany poprzedni sezon. Czy powróci do skakania na wysokim poziomie?

 

Timi Zajc to nadzieja słoweńskich skoków. 18-latek dobrze radzi sobie w LGP – zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji. Co pokaże w przyszłym sezonie młody sportowiec?

 

Dziesiątą pozycję zajmują ex aequo Dawid Kubacki (3 starty) oraz Dmitriy Wasiljew (5 startów). Zwycięzca Letniego Grand Prix 2017 r. na pewno będzie chciał zrobić kolejny krok naprzód i po raz pierwszy zwyciężyć w zawodach Pucharu Świata. Co będzie natomiast z Rosjaninem, który miał bardzo słaby ostatni sezon?

 

Jak wypadają jedni z mocniejszych w poprzednim sezonie prócz Kamila Stocha? Stefan Kraft, siedemnasty z czterema startami, nie wygląda na bardzo mocnego. Poczekajmy jednak do zimy, bo lato często nie jest rzeczywistym odnośnikiem co do formy danego zawodnika.

 

Niemcy w klasyfikacji LGP są daleko. Richard Freitag, obchodzący niedawno 27. urodziny, jest 34., a Andreas Wellinger czterdziesty siódmy. Czy te rezultaty przełożą się na dużo niższą formę niemieckich skoczków?

Czy pamiętasz o tym, że…
*polscy skoczkowie obecnie przygotowują się do sezonu w Planicy,
*Tilen Bartol przeszedł zabieg kolana,
*Ewelina Marcisz zakończyła karierę,
*Daria Gerasimuk znalazła sie w zarządzie IBU jako pierwsza przedstawicielka Polski?

źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.