Czy przyszłość Horngachera jest już wyjaśniona?

Po Mistrzostwach Świata w Seefeld rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Stefana Horngachera w Polsce. Prawdopodobnie decyzję Austriakaponzamy po Raw Air. Co na ten temat mówi Prezes PZN?

Apoloniusz Tajner był dzisiaj gościem “Radia dla Ciebie”. Podczas audycji tematem numer jeden było ewentualne przedłużenie kontraktu Stefana Horngachera z Polskim Związkiem Narciarskim. – Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, iż negocjacje z Niemieckim Związkiem Narciarskim nie zakończą się porozumieniem. Być może w tej chwili jest na etapie analizy kontraktu. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że Stefan Horngacher odejdzie. Wszystko ku temu zmierza – powiedział Prezes PZN.

Warto wspomnieć, że szkoleniowiec polskich skoczków podpisał w ubiegłym roku umowę, która kończy się w obecnym sezonie. Włodarze PZN chcą, aby trener podpisał kontrakt do 2022 roku – czyli do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. – Sprawy finansowe nie są dla nas problemem – wyjaśnił Apoloniusz Tajner.

Prezes jednak posiada również plan “B”. – Jest kilka rozwiązań, które mogłyby być równorzędne, do tego, co oferował nam Horngacher. Werner Schuster, Alexander Stoeckl czy Ronny Hornschuh. Nawet pojawiło się nazwisko Andreasa Bauera, trenera niemieckiej kadry kobiet – dokończył Tajner. O ile Schuster nie przedłuży kontraktu z Niemiecką Federacją Narciarską po zakończeniu tego sezonu, o tyle Stoeckl dwa lata temu podpisał nową umowę z Norwegami do 2022 roku.

źródła: Radio dla Ciebie / Informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.