Czy Lotos zrezygnował ze wspierania programu rozwoju skoków i kombinacji? Mamy odpowiedź firmy

Fot. Screen strony Pzn.pl

Fot. Screen strony Pzn.pl

Kibiców skoków narciarskich kilkanaście dni temu zadziwił brak nazwy “Lotos Cup” przy zawodach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. – Czy to oznacza, że Lotos wycofał się z finansowania tej akcji – pojawiały się pytania.


Na początku stycznia na obiektach Skalite w Szczyrku rozegrano pierwsze konkursy kolejnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Wiele osób zadziwił fakt, dlatego Polski Związek Narciarski nie używał przy podawaniu wyników nazwy “Lotos Cup” dla cyklu. Postanowiliśmy zapytać u źródła, ale federacja na razie nie chciała komentować sprawy a prezes Apoloniusz Tajner nie odbierał telefonu. Na nasze zapytanie odpowiedział jednak Lotos, który uspokoił polskich kibiców. – LOTOS Cup jest ważnym elementem współpracy pomiędzy Grupą LOTOS a Polskim Związkiem Narciarskim. Obecnie precyzujemy warunki współpracy na najbliższe lata – wytłumaczył Mikołaj Szlagowski, starszy specjalista działu komunikacji zewnętrznej Lotosu. Logo firmy powinno zatem wrócić po pertraktacjach ze związkiem. Nie wiadomo jednak ile one potrwają.

– Grupa LOTOS wspiera organizację corocznych turniejów LOTOS Cup od 2005 roku i nie zamierza rezygnować ze swojego zaangażowania w ten projekt. Jest on uważany za największy, społeczny program wsparcia uzdolnionych skoczków narciarskich z polskich klubów – zapewnił Szlagowski, który przypomniał przy okazji, jak wiele znaczy program rozwoju skoków w naszym kraju. – Od początku trwania programu Grupa LOTOS przekazała najzdolniejszym zawodnikom z klubów z całej Polski: 296 kompletów nart skokowych z wiązaniami, 263 kombinezony skokowe, 100 kasków, 236 par butów skokowych, a także 52 komplety nart biegowych z wiązaniami i 26 strojów startowych do narciarstwa biegowego. Profesjonalny sprzęt sportowy dał klubom możliwość pełnego szkolenia najmłodszych grup wiekowych. Po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup, również rokrocznie, fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków i trenerów – dodawał.Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.