Czy będzie nagły zwrot akcji ws. lotów kobiet?

fot. Aneta Gąska

Niedawno informowaliśmy o decyzji jaką podjął FIS ws. lotów kobiet. Jednak pojawiła się nadzieja, że temat konkursu pań w Vikersund w 2022 roku powróci na najbliższym spotkaniu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Wszystko za sprawą głosu byłej skoczkini Sary Hendrickson.

fot. Aneta Gąska

O decyzji jaką podjęła Międzynarodowa Federacja Narciarska było głośno w całym świecie skoków narciarskich. Część osób będąca w środowisku lub blisko z nim związana przychylnie patrzyła na konkurs w lotach kobiet. Jednak nie obyło się bez głosów krytyki tego pomysłu. Głośno swoje zdanie wyrażała jedna z reprezentantek Norwegii, Maren Lundby. Razem z innymi skoczkiniami nagrała krótki filmik pokazujący, że chcą latać. Potem za pomocą mediów społecznościowych udostępniła go w sieci. Więcej o akcji przeczytacie tutaj.

Teraz znowu pojawiła się nadzieja, że panie jednak będą latały na największych skoczniach. Sara Hendrickson, która niedawno ogłosiła zakończenie kariery, zaapelowała do zarządu, aby ponownie rozpatrzyli propozycje konkursu lotów w Vikersund w 2022 roku. Amerykanka uważa, że część reprezentacji, która poprzednim razem opowiadała się przeciw temu pomysłowi, teraz zagłosowała by za szansą dla kobiet.

 

Źródło: Twitter.com