Czwórka na PK w Lahti, powrót Wąska

Maciej Maciusiak zdecydował, że w Pucharze Kontynentalnym w Lahti wystąpi czwórka reprezentantów Polski. W Finlandii skakać będą Andrzej Stękała, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Arkadiusz Jojko. 

Karuzela Pucharu Kontynentalnego przenosi się z Reny do Lahti, gdzie w ubiegłym tygodniu odbywał się Puchar Świata.  W porównaniu do rywalizacji w Norwegii, w składzie reprezentacji Polski na zawody “drugiej ligi” nastąpiły dwie zmiany. Tomasz Pilch, który na Renabakkene zanotował największe osiągnięcie w tym sezonie, nie wybierze się do Finlandii, ponieważ weźmie udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020 w Oberwiesenthal. Zawody Pucharu Kontynentalnego opuści także Maciej Kot. 28-latek, po dobrych wynikach w zmaganiach na zapleczu Pucharu Świata, ponownie pojawi się w rywalizacji na najwyższym szczeblu w Raw Air. Z kolei w miejsce tej dwójki “wskakują” Paweł Wąsek, wracając tym samym do zawodów “drugoligowców” po słabych występach w elicie, oraz Arkadiusz Jojko, dla którego będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Bez zmian natomiast pozostaje druga połowa zestawienia. Na Salpausselce – oprócz wspomnianej wyżej dwójki – zaprezentują się Andrzej Stękała oraz Stefan Hula. Ten pierwszy w klasyfikacji generalnej całego cyklu plasuje się na 30., a drugi na 36. miejscu.

W związku ze składem wysłanym do Lahti, nasza kadra po raz kolejny nie wykorzysta pełnej kwoty startowej, ponieważ trener Maciej Maciusiak ma prawo wystawić sześciu skoczków w konkursach ostatniego periodu sezonu 2019/20.

W planach organizatorów zmagań w Lahti są dwa konkursy indywidualne, które mają zostać rozegrane 7 i 8 marca.

Źródło: Polski Związek Narciarski