Czwarte miejsce Michała Kłusaka w zjeździe na Mistrzostwach Szwecji

12:24, 06.04.2018 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 12:28, 06.04.2018

Wczoraj (5.04) w szwedzkim Åre odbyły się zawody o mistrzostwo Szwecji w zjeździe. Zwycięstwo odniósł Norweg Stian Saugestad, który o 1,21 sek. pokonał reprezentanta gospodarzy Felixa Monsena oraz o 1,43 sek. Duńczyka Christoffera Faarupa. Michał Kłusak uplasował się tuż za podium.

Choć wiosna za pasem to narciarze alpejscy nie rzucili jeszcze nart w kąt, by móc udać się na wymarzone wakacje po długim i wyczerpującym sezonie Pucharu Świata. W wielu krajach odbywają się teraz krajowe mistrzostwa w konkurencjach alpejskich. Nie inaczej jest w Szwecji, gdzie w czwartek rozegrany został zjazd mężczyzn, w którym udział brali także polscy alpejczycy.

Zjazd rozegrany został w dwóch przejazdach na trasie o długości 1308 m. W zawodach zwyciężył Norweg Stian Saugestad, którego czas po dwóch przejazdach wynosił 1:38.22. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Felix Monsen, który został mistrzem Szwecji w zjeździe. Czas obu przejazdów Monsena był o 1,21 sek. słabszy od Saugestad. Na trzeciej lokacie sklasyfikowany został reprezentant Danii Christoffer Faarup, który do triumfatora stracił 1,43 sek. Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się Michał Kłusak. Polak pojechał o 1,52 sek. wolniej od Norwega, a do trzeciego miejsca zabrakło 0,09 sek. Piątą lokatę zajął  kolejny reprezentant Norwegii Markus Nordgaard Fossland, który do swojego rodaka stracił już ponad 2 sekundy. Szóste miejsce zajął Serb Marko Vukicevic (+2,26 sek.), a siódmy był Fin Mikael Svensk(+2,40 sek.). Kolejno ósmą, dziewiątą i dziesiątą lokatę zajęli reprezentanci gospodarzy Johan Hagberg (+ 2,47 sek.), Tobias Hedstroem (+2,49 sek.) oraz Elliott Baralo (+2,59 sek.).

Kolejny z reprezentantów Polski Paweł Babicki zajął 18. miejsce ze stratą 3,84 sek. do Saugestada.

W zawodach udział wzięło 54 narciarzy z 7 krajów. Najmłodszym zawodnikiem był Szwed Atle Wallin (rocznik 2001), który uplasował się na 31. pozycji, natomiast najstarszym zawodnikiem był Michał Kłusak (rocznik 1990).

A jak skomentował swój czwartkowy start Michał Kłusak?

Źródło: fis-ski.com