fot. Patrycja Korczewska

Puchar Świata w biegach narciarskich podczas kolejnego weekendu przeniesie się do Davos. W szwajcarskiej miejscowości mamy zobaczyć cztery reprezentantki Polski. Oficjalnie sezon rozpocznie Izabela Marcisz.

fot. Patrycja Korczewska

Po weekendzie przerwy w sobotę powróci Puchar Świata w biegach narciarskich. Do Davos nie udają się reprezentacje Norwegii, Szwecji i Finlandii. W Szwajcarii zobaczymy natomiast czołowe polskie zawodniczki. Z naszych informacji wynika, iż trener Martin Bajciciak zdecydował się powołać czteroosobową kadrę na najbliższe pucharowe zmagania.

W grupie startujących znajduje się świetnie dysponowana na początku sezonu Monika Skinder. Przypomnijmy, że 19-latka podczas sprintu w Ruce zajęła wysokie 16 miejsce, a do awansu zabrakło jej naprawdę niewiele. W Davos na sobotę także zaplanowana jest rywalizacja sprinterska. Tym razem techniką dowolną.

Według naszych informacji, powołanie na zawody w szwajcarskiej miejscowości otrzymała również Izabela Marcisz. Będą to pierwsze zawody w sezonie Pucharu Świata 2020/2021 dla trzykrotnej medalistki Mistrzostw Świata Juniorów. W grupie znalazła się jeszcze ostatecznie Weronika Kaleta. Z naszych informacji wynikało, że w składize jest też Magdalena Kobielusz. PZN podał jednak dziś skład bez niej.

Źródło: informacja własna / PZN