Cztery Polki wystartują w zawodach FIS Cup we Frenstacie!

fot. tzn.com.pl
fot. tzn.com.pl

Już w najbliższy weekend w czeskim Frenstacie odbędą się zawody z cyklu FIS Cup kobiet oraz zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. Trener Sławomir Hankus postanowił do Czech oprócz Magdaleny Pałasz i Joanny Szwab, zabrać również Annę Twardosz oraz Kingę Rajdę, które zadebiutują na zawodach międzynarodowych.

Do tej pory Anna Twardosz i Kinga Rajda miały okazję występować jedynie w zawodach z cyklu Lotos Cup a debiut na arenie międzynarodowej ma być dla nich jedynie nauką na przyszłość.
Na zawody zostały zgłoszone cztery dziewczyny, jednak nie wiadomo czy Kinga pojedzie. Rozchorowała się wczoraj, dostała jakiegoś zatrucia i zobaczymy jak będzie się czuła. Jeżeli wszystko będzie w porządku to do Frenstatu zabiorę cztery zawodniczki. Podczas zgrupowania, które dziewczyny miały w Szczyrku zdecydowaliśmy, że warto dać szansę Ani i Kindze. Zawodniczki bardzo dobrze prezentowały się na treningach i to właśnie treningi spowodowały, że to cztery zawodniczki, a nie dwie będą rywalizowały na skoczni we Frenstacie – mówi trener kadry kobiet Sławomir Hankus.

W generalnej klasyfikacji FIS Cup 16. miejsce zajmuje Magdalena Pałasz a 29. pozycję zajmuje Joanna Szwab.

źródło: Anna Karczewska / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.