Czternastoosobowy skład reprezentacji Polski na MŚ w biathlonie na nartorolkach

fot. M. Król

Polski Związek Biathlonu przedstawił powołania trenerów na Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach w Novym Meście. Podczas zmagań w czeskiej miejscowości zobaczymy najlepszych zawodników z naszego kraju. 

fot. M. Król

Powołania na mistrzostwa globu w Novym Meście otrzymało 8 kobiet oraz 6 mężczyzn. Wśród pań w składzie znajduje się sześć seniorek. Na starcie nie zabraknie zawodniczek, które regularnie oglądaliśmy podczas zmagań w Pucharze Świata 2020/2021. Adam Kołodziejczyk i Agnieszka Cyl zdecydowali się bowiem na powołanie Kamili Żuk, Kingi Zbylut, Moniki Hojnisz-Staręgi oraz Anny Mąki. Ponadto zobaczymy też Magdalenę Gwizdoń i Kamilę Cichoń. Z kolei w rywalizacji juniorek będą nas reprezentować Joanna Jakieła oraz Magda Piczura. 

U panów wśród seniorów o jak najlepsze miejsca powalczą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec i Wojciech Skorusa. W stawce juniorów na starcie pojawią się dwaj reprezentanci biało-czerwonych – Wojciech Filip oraz Wojciech Janik.

Mistrzostwa na nartorolkach w czeskiej miejscowości rozpoczną się 26, a zakończą 29 sierpnia. Najpierw do walki przystąpią juniorzy, którzy powalczą w supersprincie. W tej samej konkurencji dzień później o medale rywalizować będą seniorzy. Na 28 sierpnia zaplanowane są sprinty, a 29 biegi pościgowe. 

Źródło: PZBiath