Czołowy austriacki skoczek przeszedł operację. W tym roku już nie wystartuje

Fot. M. Król

Problemy zdrowotne Daniela Hubera okazały się poważniejsze, niż pierwotnie przypuszczano. Jedenasty zawodnik klasyfikacji generalnej minionej zimy, od dłuższego czasu zmagał się z problemami z kolanem. Niestety potrzebna była interwencja chirurgiczna.

Fot. M. Król

Z pucharowych zawodów na stół operacyjny

29-latek po raz pierwszy poczuł ból w kolanie podczas zawodów Letniego Grand Prix w rumuńskim Rasnovie. Podopieczny Andreasa Widhoelzla z tego powodu zrezygnował wówczas ze skoku w finałowej rundzie zmagań indywidualnych. W późniejszym czasie skoczka pochodzącego z Salzburga zabrakło również na starcie letnich mistrzostw Austrii, jednak znalazł się w składzie na listopadową inaugurację Pucharu Świata w Wiśle.

Drużynowy mistrz olimpijski z Pekinu zdołał jednak wystąpić jedynie podczas sobotniego konkursu indywidualnego, w którym sklasyfikowany został na 37. pozycji. Następnie zawodnik opuścił Wisłę i powrócił do kraju, gdzie na początku tygodnia przeszedł operację w tyrolskiej klinice. Przyczyną problemów okazała się uszkodzona chrząstka w prawym kolanie.

– Operacja przebiegła pomyślnie. Przerwa zajmie mi trochę czasu. W skokach narciarskich ważne jest przede wszystkim to, aby słuchać swojego ciała. Nie ma miejsca na żadne wątpliwości. Cieszę się, że pierwszym krokiem w kierunku udanego powrotu, była udana operacja. Teraz z optymizmem patrzę w przyszłość – napisał Huber na swoim profilu na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniel Huber (@daniel_huber93)

Głos odnośnie stanu zdrowia swojego podopiecznego zabrał również trener Andreas Widhoelzl. – Operacja Daniela była niestety konieczna. Na szczęście wszystko się udało. Start z kontuzją i w ciągłym stresie przez cały sezon nie byłby możliwy. W takich sytuacjach trzeba myśleć długofalowo. Jestem przekonany, że czekająca go rehabilitacja przebiegnie niezwykle sprawnie – dodał 46-latek.

Austriacki Związek Narciarski poinformował, iż Daniel Huber nie wystartuje w żadnym z pucharowych konkursów w tym roku. Głównym celem jego powrotu będą Mistrzostwa Świata w Planicy, które odbędą się na przełomie lutego oraz marca.

źródło: krone.at/instagram