Czołowi zawodnicy powalczą w Letnich Mistrzostwach Polski w Szczyrku

0

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

12 i 13 października 2019 roku w Beskidach rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, a także Letnie Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich, w których wystartują czołowi nasi reprezentanci. Na Skalitem o medale krajowego czempionatu powalczą wszyscy podopieczni Michała Doležala z Kadry Narodowej A, a tytułu mistrza Polski ze skoczni normalnej bronić będzie Dawid Kubacki, który przed czterema laty w Szczyrku wywalczył złoty krążek.

Rywalizacja o medale w Letnich Mistrzostwach Polski podzielona została na dwa dni. W sobotę rozegrane zostaną konkursy skoków narciarskich – przed południem rozpoczną się zawody drużynowe, a w wieczornej scenerii odbędą się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. Natomiast w niedzielę do południa na Skalitem rozegrana zostanie seria skoków do kombinacji norweskiej, a po południu zaplanowano bieg na dystansie 10 km w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

Mistrzostwa Polski w Szczyrku – kto startuje?

Na starcie Letnich Mistrzostw Polski zobaczymy najlepszych obecnie polskich skoczków narciarskich. Na Skalitem zaprezentują się wszyscy skoczkowie z Kadry Narodowej A: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B na czele z Klemensem Murańką – triumfatorem cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W zawodach wezmą udział również reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej Mężczyzn, a także podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet. Nie zabraknie również Kamili Karpiel, która tym razem w roli kibica będzie dopingowała swoje koleżanki.

W niedzielę do walki wkroczą kombinatorzy norwescy. Na skoczni HS-104 w Szczyrku oraz trasie biegowej w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej również zaprezentują się wszyscy nasi najlepsi dwuboiści z Kadry Narodowej A oraz Kadry Narodowej Młodzieżowej, na czele ze Szczepanem Kupczakiem, który tego lata dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium w zawodach FIS Grand Prix.

Organizatorzy Letnich Mistrzostw Polski w Szczyrku podjęli decyzję, że nie będzie prowadzonej sprzedaży biletów, dlatego wstęp dla wszystkich kibiców na konkursy na Skalitem będzie bezpłatny.

Program Letnich Mistrzostw Polski
w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej
Szczyrk, 12-13.10.2019

12.10.2019, sobota – Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich

– 10:30 – seria próbna konkursu drużynowego na HS-104

– 11:00 – pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia dekoracji

– 17:00 – trening oficjalny Kobiet i Seniorów na HS-104 (1 seria)

– 17:45 – seria próbna Kobiet

– 18:00 – seria próbna Seniorów

– 18:45 – pierwsza seria konkursowa Kobiet

– 19:00 – pierwsza seria konkursowa Seniorów

seria finałowa Kobiet

seria finałowa Seniorów

ceremonie dekoracji Kobiet i Seniorów

13.10.2019, niedziela – Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej

– 10:00 – seria próbna na HS-104

– 10:30 – skok do kombinacji norweskiej

– 14:00 – bieg do kombinacji norweskiej na 10 km (Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna)

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.