Czołowe nacje w biegach zyskają przewagę? Będą punkty PŚ za sztafety

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Międzynarodowa Federacja Narciarska zamierza wprowadzić zmiany w zasadach punktowania w Pucharze Świata. Zgodnie z pomysłem działaczy, biegacze będą mogli polepszyć swoje pozycje w klasyfikacji generalnej poprzez starty w sztafetach.

FIS przed kolejnym sezonem Pucharu Świata w biegach narciarskich zamierza wprowadzić kilka zmian. Dotyczyć one mają m.in. zarobków, kwot startowych, ale również przyznawania punktów. Podczas kolejnej zimy do indywidualnych zestawień będą się liczyć także starty w sztafetach. Komisja ds. biegów chce, aby i w rywalizacji drużynowej zawodnicy walczyli o punkty na własne konto. Występy w sztafetach 4×5 km pań oraz 4×7,5 km panów mają liczyć się do klasyfikacji generalnej oraz dystansowej. Według pomysłu federacji, za team sprinty biegacze będą z kolei rywalizować o punkty do generalki oraz zestawień sprinterskich.

Nie wiadomo jeszcze, ile nacji będzie mogło cieszyć się z bonusowych punktów do indywidualnych klasyfikacji. Międzynarodowa Federacja Narciarska zadecyduje o tym podczas jesiennych obrad.

Źródło: FIS