Czołowa skoczkini świata zakażona koronawirusem

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Niepokojące informacje docierają do nas z niemieckiego obozu kadry kobiet. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie – Katharina Althaus. 25-latki zabraknie w najbliższy weekend w Hinzenbach.  Z tych samych powodów zabraknie również Słowenki Jerneji Brecl.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Wielki pech niemieckiej skoczkini

Tegoroczny sezon od początku fantastycznie układał się dla Kathariny Althaus. Podopieczna Maximilliana Mechlera aż siedmiokrotnie zajmowała zajmowała miejsca na podium pucharowych konkursów, w tym odnosząc zwycięstwo w norweskim Lillehammer. W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje drugą lokatę, ustępując jedynie Austriaczce Maricie Kramer.

Również minione igrzyska olimpijskie w Pekinie były bardzo udane dla 26-latki urodzonej w Oberstdorfie. Niemka zdobyła dwa srebrne medale – w rywalizacji indywidualnej oraz drużyn mieszanych.

W najbliższy weekend Althaus, podobnie jak reszta światowej czołówki, miała powrócić do pucharowej rywalizacji w austriackim Hinzenbach. Niestety jednak tak się nie stanie, gdyż u zawodniczki wykryto obecność wirusa SARS-CoV 2.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katharina Althaus (@katharina_althaus)

Pozytywny wynik testu na covid-19 otrzymała również Słowenka Jerneja Brecl.

Przypomnijmy, że w Górnej Austrii skoczkinie narciarskie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych (sobota, niedziela) oraz piątkowych zawodach drużynowych.

źródło: instagram