Czeska ekipa została podzielona

DSC_0266Ze względu na słabsze występy większości zawodników w ubiegłym sezonie, 13 osobowa reprezentacja Czech zostanie podzielona na dwie grupy treningowe. Nowością będzie utworzenie stanowiska koordynatora, które obejmie Jakub Jiroutek.

Pierwszą grupą dowodzić będzie Richard Schallert, a jego asystentem zostanie Jaroslav Šimek. W skład grupy wejdzie Roman Koudelka oraz grupka młodych zawodników: Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, František Holík, Jan Michálek, Filip Sakala i Tomáš Vančura. Głównym celem tych zawodników będą Mistrzostwa Świata Juniorów oraz wzrost formy i postępy początkowo w Pucharze Kontynentalnym, Letniej Grand Prix aż do Pucharu Świata. Bardziej odległym celem tej grupy będą również przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w 2018 roku.

Drugą grupą zajmie się Michal Doležal a jego pomocnikiem zostanie Radek Žídek. W tej bardziej doświadczonej już ekipie znaleźli się następujący zawodnicy: Jakub Janda, Jan Matura, Antonín Hájek, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek i Miloš Kadlec. Ich zadaniem będzie wypracowanie jak najwyższej kwoty startowej na zawody Letniej Grand Prix, a później Pucharu Świata dla swojej reprezentacji.

Jak już wspominaliśmy Jakub Jiroutek będzie pełnij funkcję koordynatora. Zadaniem jego będzie planowanie i uczestniczenie w treningowych zgrupowaniach kadry oraz towarzyszenie podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego oraz Letniej Grand Prix w celu obserwacji poczynań swoich podopiecznych.

Grupa Richarda Schallerta ma za sobą już pierwszy obóz przygotowawczy, który odbył się w Libercu.  Zawodnicy oraz trenerzy pozytywnie podsumowją przebieg zgrupowania. – Osobiście całe zgrupowanie oceniam na duży plus. Ćwiczenia techniczne oraz kondycyjne uważam za bardzo udane. Wytłumaczyliśmy i przekazaliśmy Richardowi wszystko nad czym pracowaliśmy. – powiedział Jakub Jiroutek, który od wczoraj rozpoczął obóz z drugą grupą.

Źródło:  skoky.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.