Czesi wyremontują skocznie w Harrachovie

fot. M. Król

Hetman Kraju Libereckiego na antenie Muzycznego Radia zapowiedział remont kompleksu skoczni w Harrachovie. Jego zdaniem kompletna modernizacja obiektów może zakończyć się w ciągu pięciu lat. Na początek jednak przebudowa ma czekać najmniejsze obiekty.

fot. M. Król

O tym, w jak opłakanym stanie są obecnie skocznie w Harrachovie, wie już niemal każdy kibic skoków narciarskich. Jeszcze siedem lat temu na obiekcie do lotów narciarskich zawodnicy walczyli o medale mistrzostw świata. Teraz strach nawet tam podejść. Wiele wskazuje jednak na to, że wkrótce wszystkie skocznie doczekają się remontu.

– W ciągu 5 lat odbudujemy kompleks skoczni narciarskich w Harrachovie , łącznie ze skocznią mamucią na której będzie można latać najdalej na świecie nawet ponad 260 metrów – zapowiedział na antenie Muzycznego Radia hetman Kraju Libereckiego Martin Puta.

Puta zdradził też, że pod koniec stycznia władze mają mieć studium wykonalności. Projekt przygotowuje firma, która jest odpowiedzialna za remont skoczni w Zakopanem – Archigeum. – Ten remont jest wśród inwestycyjnych priorytetów Republiki Czeskiej – zapewnił hetman.

Projekt zakładać ma budowę całego zaplecza, czyli szatni, sali gimnastycznych i wieży sędziowskich. Archigeum zaprojektuje także nowy stadion do biegów narciarskich i trasy biegowe w Harrachovie.

Źródło: Muzyczneradio.pl

Mateusz Król
Obserwuj