Czesi trenują na śniegu w Finlandii, znamy skład na inaugurację

fot.genusplus.cz

fot.genusplus.cz

Na krótko przed rozpoczęciem sezonu zimowego kombinatorzy norwescy z różnych państw szukają miejsc, w których można trenować na śniegu. Nie inaczej jest u Czechów.

Czescy kombinatorzy norwescy są już na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu Pucharu Świata. Sztab szkoleniowy zabrał szóstkę podopiecznych do Finlandii, gdzie trenują na śniegu. Lukas Danek, Miroslav Dvorak, Ondrej Pazout, Tomas Portyk, Jan Vytrval i David Zemek wyruszyli do Vuokatti, gdzie odbywają treningi biegowe. – Mamy tu wspólne treningi z kadrą biegaczy narciarskich – mówi dyrektor sportowy Tomas Slavik. – W drugiej części udamy się do Ruki, gdzie oddamy trochę skoków. Tam będziemy z reprezentacją w Finlandii, która ostatnio zrobiła spory postęp. Będziemy mogli się porównać – dodawał.

Obóz treningowy naszych południowych sąsiadów zakończy się w piątek. Wtedy Czesi wrócą do kraju a do Ruki wróci tylko czterech. Sztab zdecydował, że podczas zawodów inaugurujących nowy sezon zobaczymy: Daneka, Dvoraka, Pazouta i Portyka. Z racji, że ich ekipa może w zawodach indywidualnych wystawić tylko trzech zawodników, to Dvorak i Portyk wystąpią w obu indywidualnych konkursach a Danek i Pazout zamienią się miejscami.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.