Czesi również trenują

roman koudelka

 

 

 

Czescy skoczkowie narciarscy już w kwietniu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się pod koniec lipca w Wiśle. W składzie naszych południowych sąsiadów zaszły jednak istotne zmiany. 

Richard Schallert wraz ze asystentem, Jaroslavem Simkiem pod swoje skrzydła wzięli R. Koudelkę, V. Poláška, F. Holíka, V. Šturse, J. Michálka, F. Sakale  oraz T. Vančuru. Drugą grupą będą: J. Janda, J. Matura, C.Kozisek, L.Hlava, A.Hajek i M.Kadlece. Będą się szkolić z Jakubek Jiroutkiem. Jego zdaniem, treningi do tej pory przebiegają zgodnie z planem. Każdy zawodnik podszedł do nich z pełną motywacją. Skoczkowie świetnie dogadują się ze sztabem trenerskim. Efekty treningów powinny być już widoczne podczas konkursów z cyklu letniej Grand Prix. Młodzi zawodnicy nie mogą doczekać się już nowego sezonu i głęboko wierzą, że już niedługo będą prezentować znakomitą formę.

Obie grupy zakończyły już zgrupowania, na których przechodzili testy sprawnościowe. Za dwa tygodnie zawodnicy mają zamiar oddać pierwsze skoki.

Źródło: czech-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.