Czesi otworzyli sezon letni

roman koudelkaCzescy skoczkowie narciarscy wzięli udział w pierwszych zawodach tego lata w swoim kraju. W zeszły piątek odbył się konkurs “Samohyl Ski Jumping Exhibition” w Lomnice nad Popelkou , w którym triumfował Roman Koudelka.

Zawodnicy rywalizowali na skoczni K70 w swoich grupach wiekowych i kategoriach (mężczyźni, kobiety, juniorzy, kombinacja norweska). Zawody odbyły się bez udziału sędziów. Liczyła się łączna odległość z dwóch skoków.

Roman Koudelka, który pochodzi z okolic Lomnicy nad Popelkou wygrał pierwszy konkurs w sezonie letnim. Siódmy zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oddał dwa skoki o łącznej długości 155 metrów (76 m; 79 m). Na drugim miejscu uplasował się Tomas Portyk (77,5 m; 75 m; 152,5 metra), a na trzecim stopniu podium stanął Čestmír Kožíšek (73,5 m; 75 m; 148,5 metra).

Miejsca na podium zabrakło dla Viktora Polaska (73 m; 75 m; 148 metrów), który z Kožíškiem przegrał o 0,5 metra. Na następnych pozycjach uplasowali się weterani czeskich skoków narciarskich – piąty był Jakub Janda (71,5 m; 74 m; 145,5 metra), a szósty Jan Matura (72,5 m; 73 m; 145,5 metra).

Z zawodów zadowolony był Roman Koudelka, który mógł liczyć na specjalny doping pod skocznią – Podobało mi się. Nie spodziewałem się, że przyjdzie dużo osób, ponieważ jest dosyć zimno. Miesiąc temu zespół hokejowy z Lomnicy walczył aby dostać się do drugiej ligi. Dopingowałem ich, a oni obiecali mi, że będą dopingować mnie na zawodach. I zrobili to. – opowiada zwycięzca pierwszych zawodów w sezonie letnim.

Čestmír Kožíšek zwrócił uwagę na to, że są to bardzo ważne zawody dla najmłodszych uczestników – Kocham zawody w Lomnicach. Zawsze jest tutaj dużo widzów i atmosfera jest spektakularna. To dobra okazja aby pokazać małym dzieciom, że nasz sport jest również rozrywkowy. Może przekonamy niektórych z nich aby rozpoczęli trenować skoki narciarskie.

Już jutro czescy skoczkowie rozpoczynają obóz treningowy, który odbędzie się w Wiśle.

Źródło: fis-ski.com