Czescy kombinatorzy trenowali w Rovaniemi

fot.genusplus.cz

fot.genusplus.cz
fot.genusplus.cz

Przygotowania do tego sezonu będą niezapomniane dla czeskiej kadry kombinacji norweskiej. Jak podaje FIS zawodnicy trenowali w fińskim Rovaniemi.

W skład czeskiej reprezentacji w kombinacji norweskiej wchodzi 6 zawodników: Miroslav Dvorak, Tomas Portyk, Lukas Danek, Ondrej Pazout, Jan Vytrval i Martin Zeman. Czesi byli tylko 5 kilometrów od koła podbiegunowego i ku ich zdziwienia nie było tam jeszcze śniegu. Podczas pobytu w Rovaniemi zawodnicy biegali po specjalnej stworzonej 7-kilometrowej trasie oraz pracowali nad lepszymi skokami na obiekcie o HS 100 metrów. Największym problemem był wiatr, który powinien przeszkadzać zawodnikom również podczas otwierających sezon zawodów w Ruce.

Zdrowotne problemy ma doświadczony Miroslav Dvorak, który jest zawodnikiem od którego młodzi czescy zawodnicy mogą wiele się nauczyć. Dvoraka zabrakło podczas drugiej części przygotowań czyli treningów w Oberhofie.

W najbliższym sezonie nasi południowi sąsiedzi liczą na dobre występy Tomasa Portyka i Miroslava Dvoraka. Jeśli temu drugiemu nie będą przeszkadzać kontuzje to obaj powinni walczyć o pucharowe punkty. Młodsi zawodnicy stawiają sobie za cel Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City, które odbędą się w lutym.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.