Czas na finałowe zmagania w LPK. Polska walczy o wyższą kwotę startową

Nadszedł weekend kończący cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w obecnym sezonie. Konkursy w niemieckim Klingenthal będą sporą szansą dla Polski, która pod nieobecność liderów może zapewnić sobie indywidualne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ale także powiększenie kwoty startowej na trzeci period Pucharu Świata.

Nadchodzący weekend w świecie skoków to nie tylko zawody Letniego Grand Prix w austriackim Hinzenbach, choć nas jeszcze bardziej interesować powinna rywalizacja w oddalonym stamtąd o ponad 400 kilometrów Klingenthal. W kolejnym tygodniu to właśnie tam zakończy się najważniejsza letnia rywalizacja skoczków, ale najpierw zmagania finiszować będą głównie zaplecza swoich reprezentacji w Letnim Pucharze Kontynentalnym.

Zawody na Vogtland Arenie będą kluczowe m.in. dla reprezentantów Polski, którzy do tej pory 4 razy wygrywali i 10 razy stawali na podium w zawodach LPK – za sprawą Klemensa Murańki, Stefana Huli, Andrzeja Stękały i Pawła Wąska. Tych 3 pierwszych zawodników wystąpi w zawodach w Niemczech wraz z Kacprem Juroszkiem, Adamem Niżnikiem i Tomaszem Pilchem. Polacy powalczą w Klingenthal o dodatkowe miejsce dla naszej kadry na trzeci period Pucharu Świata, ale także o zwycięstwo naszego zawodnika w klasyfikacji generalnej cyklu.

Blisko takiego osiągnięcia jest bowiem Klemens Murańka, który do lidera Słoweńca Roka Justina traci zaledwie 35 punktów. Jego rywal nie pojawi się zresztą w Niemczech, podobnie jak będący w niezłej sytuacji w klasyfikacji Japończyk Taku Takeuchi. Obu ich reprezentacje wysłały do Hinzenbach, co tworzy sporą szansę na dobry wynik dla Polaka. Murańka jest także 4. w rankingu drugiego periodu LPK, a wyprzedza go Stefan Hula.

Zawody rozegrane zostaną już w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia rywalizację rozpoczną treningi od godziny 15, a konkurs zaplanowany jest na godzinę 17. O wiele wcześniej zmagania przebiegać będą w niedzielę – seria próbna to godzina 9, a początek finału cyklu LPK ma mieć miejsce o 10.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.