Cykl w Willingen w nowej formule. Kwalifikacje także przed drugim konkursem

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

W nadchodzącym sezonie zmianie ulegnie format rozgrywania turnieju na skoczni w Willingen. Do klasyfikacji cyklu zaliczonych będzie nie pięć, a sześć serii. Zaplanowane są też inne nagrody pieniężne.

Na skoczni Mühlenkopfschanze od sezonu 2017/2018 rozgrywany jest cykl Willingen Five. Pierwsza edycja padła łupem Kamila Stocha, druga Ryoyu Kobayashiego, a trzecia Stephana Leyhe. Kolejnej zimy turniej ten zostanie przekształcony w Willingen Six. Nowością będzie włączenie do klasyfikacji punktów uzyskanych przez skoczków w niedzielne kwalifikacje. Do tej pory w cyklu odbywały się tylko jedne kwalifikacje. Skoczkowie za jednym razem walczyli o awans do obu konkursów. Jürgen Hensel, prezes klubu narciarskiego oraz dyrektor zawodów w Willingen, wierzy, że cykl podczas sezonu 2020/2021 dojdzie do skutku. – Oczywiście mamy nadzieję, że do nowego roku sytuacja wokół obecnie dominującej pandemii koronawirusa będzie zupełnie inna – przyznał. – Być może zawody odbędą się bez publiczności lub z bardzo ograniczoną liczbą widzów – dodał.

Wiadomo, że rozpoczęcie sprzedaży biletów na turniej na niemieckim obiekcie zaplanowane jest na październik. Zmianom ulegną nagrody pieniężne – wywalczy je nie tylko zwycięzca, ale cała czołowa trójka. Triumfator cyklu zgarnie nie 25, a 15 tysięcy euro. Dla drugiego zawodnika przeznaczona jest nagroda 10, a trzeciego 5 tysięcy euro.

Źródło: weltcup-willingen.de