Courchevel 2023. Slalomista najlepszy w ostatnim treningu zjazdu. Clarey uniknął poważnej kontuzji

fot. rk-photography.ch

Marco Schwarz po raz kolejny popisał się wszechstronnością i wygrał ostatni trening zjazdu przed niedzielną walką o medale. Drugie miejsce zajął Brodie Seger. Podium uzupełnili ex-aequo reprezentanci Włoch – Matteo Marsaglia i Florian Schieder. Chwile grozy przeżył Johan Clarey, który z ledwością wyratował się przed poważnym upadkiem.

 

fot. rk-photography.ch

Sobotni trening zjazdu mężczyzn był ostatnią szansą na przetestowanie trasy przed niedzielną walką o medale. Nie zabrakło zatem lidera klasyfikacji tej konkurencji, czy obrońcy tytułu mistrzowskiego. Aleksander Aamodt Kilde i Vincent Kriechmayr – bo o nich mowa – po występie w supergigancie postanowili sobie bowiem odpuścić piątkowe próby.

Niespodziewany triumfator

Zwycięzcą sobotniego treningu został Marco Schwarz. Austriak jest znany ze swoich znakomitych umiejętności slalomowych. Nikt jednak nie mógł spodziewać się, że w zjeździe zdoła się zaprezentować równie dobrze. Uniknął poważnych błędów i zgłosił swoją kandydaturę do jednego z medali w zawodach. Drugie miejsce zdołał wywalczyć Kanadyjczyk Brodie Seger ze stratą 0,66 sek. do triumfatora. Trzecią pozycję zajęli ex-aequo Matteo Marsaglia i Florian Schieder. Reprezentanci Włoch również są w gronie faworytów do wysokich lokat w zawodach. Dzień wcześniej najlepszy czas treningu uzyskał Christof Innerhofer, który tym razem postanowił sobie zrobić się dzień wolny.

Piąty w sobotę był Adrian Smiseth Sejersted, szósty Miha Hrobat, siódmy Alexander Aamodt Kilde, a ósmy świeżo upieczony mistrz świata w supergigancie – James Crawford. Czołową dziesiątkę uzupełnili Thomas Dressen i Cameron Alexander.

Clarey bliski upadku

Trudne chwile przeżywał Johan Clarey. Doświadczony Francuz dość daleko poleciał na jednym ze skoków i stracił równowagę w powietrzu. Przed upadkiem uratowały go jedynie bardzo mocne nogi. Ostatecznie Francuz zdołał dojechać do mety z 26. rezultatem.

Walka o medale w zjeździe rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna