Cornelia Hütter zmuszona pauzować z powodu kontuzji

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Austriacka alpejka Cornelia Hütter nie pojawi się na zawodach Pucharu Świata (przynajmniej w roli zawodniczki) przez najbliższe tygodnie. 26-letnia narciarka będzie musiała odpocząć od treningów i udziału w zawodach z powodu kontuzji kolana. 

Problemy Cornelii Hütter z kolanem pojawiły się już podczas zawodów w Lake Louise. Austriaczka narzekała na ból w kolanie po supergigancie w Kanadzie, ale pomimo tej dolegliwości nie zrezygnowała z uczestniczenia w Pucharze Świata w Sankt Moritz. Oba występy, zarówno w supergigancie w Lake Louise jak i w tej samej konkurencji w Sankt Moritz były raczej poniżej oczekiwań zawodniczki, która wcześniej zajęła drugie miejsce w zjeździe. – Nasz fizjoterapeuta zrobił świetną robotę pomiędzy zawodami w Lake Louise i Sankt Moritz, ale pilnie potrzebowałam badania rezonansem magnetycznym, aby to wyjaśnić – powiedziała zawodniczka.

Hütter została już poddana badaniu w klinice w Innsbrucku u lekarza kadry Chrstiana Hosera. Wykazało ono uszkodzenie chrząstki stawowej w kolanie, przez co austriacka specjalistka konkurencji szybkościowych nie będzie mogła startować i trenować przez około pięć tygodni. Przez ten czas Cornelia będzie przechodzić terapię. Jeśli nie pojawią się dalsze problemy to powinna mieć ona jeszcze czas, aby powalczyć o kwalifikację do austriackiej kadry na Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się na początku lutego w szwedzkim Are.

Źródło: ÖSV, skiracing.com.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.