fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Lista kontuzjowanych austriackich alpejek robi się coraz dłuższa. Wprawdzie do udziału w zawodach PŚ powróciła już Anna Veith, ale teraz z rywalizacji odpadła Cornelia Hütter, która na treningu super-G zerwała więzadła krzyżowe.

Austriacka reprezentacja musi radzić sobie już m.in. bez Evy-Marii Brem, Carmen Thalmann, Niny Ortlieb. W tym sezonie nie wystartowała jeszcze Tamara Tippler, która w Lake Louise naderwała więzadła kolanowe i na razie pauzuje, a niedawno w Semmering urazu doznała Katharina Gallhuber, która jednak najwcześniej z całej tej grupy powinna powrócić do ścigania i pojawi się prawdopodobnie już w przyszły weekend w Mariborze. Lekko kontuzjowana jest też Ricarda Haaser. Cornelia Hütter miała dość ciężki początek sezonu. Austriacka specjalistka od konkurencji szybkościowych rozkręcała się dość długo, ale w końcu stanęła nawet na podium po zjeździe w Val d’Isere. Niestety nie będzie już kontynuować jazdy w tym sezonie. Na treningu super-G w Saalbach zerwała więzadła krzyżowe w prawym kolanie oraz uszkodziła łąkotkę o czym lekarz austriackiej kadry Torsten Walker po przeprowadzeniu badania rezonansem magnetycznym. Hütter była jedną z większych austriackich nadziei na medal w rywalizacji kobiet na MŚ w Sankt Moritz. To jedyna Austriaczka, która w tym sezonie stała na podium w Pucharze Świata.

Na poprzednich mistrzostwach świata, który odbyły się w Vail i Beaver Creek żeńska reprezentacja Austrii zdobyła 5 medali. W obecnej sytuacji każdy medal powinien być dla Austriaczek sukcesem.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.