Cornelia Hütter kontuzjowana, nie weźmie udziału w zakończeniu sezonu w Åre

fot. Web.de

fot. Web.de

Austriacka alpejka nie weźmie udziału w finałach alpejskiego Pucharu Świata w Szwecji z powodu upadku, który zakończył się dla niej niefortunnie – narciarka odniosła poważne obrażenia wewnętrzne.

Hütter przewróciła się podczas treningu w Reiteralm, skąd natychmiast została przetransportowana do szpitala. Badania wykazały stłuczenia obu płuc oraz obrażenia wewnętrzne śledziony – z tego powodu uczestnictwo w dalszej rywalizacji okazało się niemożliwe, a Austriaczka przez najbliższe dwa tygodnie powinna zażywać odpoczynku. – To smutne, że nie będę mogła wystartować w Åre – powiedziała. – Bardzo chciałabym to zrobić, ale zdrowie jest najważniejsze. Przez najbliższe dni będę znajdowała się pod czujnym okiem lekarzy i liczę na to, że wszystko skończy się dobrze.

W klasyfikacji generalnej Austriaczka aktualnie plasuje się na szesnastym miejscu i ma na koncie 440 punktów. W tym sezonie trzykrotnie stała na podium – dwa razy na najniższym jego stopniu  w Garmisch-Partenkirchen i w Bad Kleinkirchheim oraz zwyciężyła w zjeździe w Lake Louise.

Źródło: www.sn.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.