Cornelia Huetter wraca do treningów na śniegu

fot. Web.de

fot. Web.de

Podczas gdy karuzela Pucharu Świata zaczyna powoli się rozpędzać, niektóre zawodniczki starają się powrócić do treningów po kontuzjach. Jedną z nich jest Cornelia Huetter, która nabawiła się urazu podczas finału PŚ w Soldeu.

27-latka doznała poważnej kontuzji w marcu w Andorze, a konkretniej zerwała więzadła krzyżowe ACL oraz uszkodziła łąkotkę. Teraz zaczyna wracać do treningów na śniegu. Lekarze dali jej zielone światło już parę tygodni temu na powrót na stoki. – Zauważyłam, iż potrzebuję dwóch, trzech tygodni czasu i mogłam wykorzystać go na poprawę siły i kondycji – powiedziała Cornelia Huetter. Alpejka nie spieszy się z powrotem do rywalizacji, aktualnie trenuje 2-3 dni bez przerwy na śniegu.

Kariera Austriaczki nie jest usłana różami, często przerywana jest ona urazami. W styczniu 2017 roku zerwała więzadła krzyżowe. Po wyleczeniu kontuzji wygrała zawody PŚ w zjeździe w Lake Louise. Poprzedni sezon rozpoczęła od kontuzji chrząstki, a obecnie wraca po problemach z kolanem, których doznała w Soldeu. Jej największymi sukcesami są dwa wygrane pucharowe zawody – te w Lake Louise oraz zwycięstwo w supergigancie w Lenzerheide. 14-krotnie stawała na podium PŚ.

Źródło: kurier.at

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.