Coraz bardziej dynamiczny rozwój kobiecej kombinacji norweskiej

nartorolki_biegi_kombinacjaPodczas sesji Komitetu Kombinacji Norweskiej FIS zajęto się rozwojem kombinacji norweskiej kobiet. Najważniejszą informacją jaka zapadła podczas tego spotkania jest postanowienie starań o włączenie zawodów pań do programu igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Kobieca kombinacja norweska rozwija się coraz szybciej. Na 2018 rok wybrany został start Pucharu Kontynentalnego. Rok później rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorek, kombinacja norweska pań ma znaleźć się w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Lozannie. Włączenie tej konkurencji do kalendarza Pucharu Świata zaplanowane jest na sezon 2020/21. Głównym celem FIS jest znalezienie się kombinacji kobiet na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Kolejnym punktem sesji FIS było zaplanowanie kalendarza FIS Youth Cup. Zawody mają odbyć się w 4 miastach, chłopcy i dziewczęta będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zmagania będą miały miejsce już w najbliższym sezonie.

Niedawno założona grupa do spraw ograniczenia kosztów przez drużyny i organizatorów zaprezentowała pierwsze rezultaty swojej pracy. Przedstawiono także plany finansowania zawodów kombinacji norweskiej w nadchodzącym sezonie.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.