Co z Pucharem Świata w biegach? Zawody w USA odwołane

Niebezpieczeństwo koronawirusem z każdym dniem wzrasta. Z tego powodu m.in. anulowano finałowe zawody w narciarstwie alpejskim. Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o zmianach w kalendarzu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Nie zostanie rozegrany sprint w amerykańskim Minneapolis. 

Koniec tej zimy jest przyćmiony pandemią koronawirusa. Niedługo ma zostać podjęta ostateczna decyzja w sprawie rywalizacji pucharowej oraz mistrzostw globu w skokach, a już wczoraj zadecydowano o anulowaniu finałowych zawodów w narciarstwie alpejskim. Dzisiaj poinformowano także o odwołaniu rywalizacji biegaczy narciarskich w Minneapolis. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała się na anulowanie zawodów sprinterskich w amerykańskiej miejscowości, mając na uwadze zdrowie sportowców, organizatorów i publiczności.

W Quebecu Puchar Świata ma zostać rozegrany w planowanym terminie 14-15 marca. Wygląda zatem na to, że cykl Sprint Tour będzie złożony zaledwie z dwóch etapów – klasykiem oraz łyżwą. Nie wiadomo natomiast, co z finałem rywalizacji w Canmore. Trzy ostatnie etapy pucharowego cyklu są zaplanowane na 20-22 marca. FIS zapewnia, że poinformuje o dalszych informacjach w sprawie tych startów, jak tylko zapadnie decyzja. W kanadyjskiej miejscowości mają został rozegrane biegi na dystansach oraz nowa konkurencja – sztafeta mieszana.


Źródło: FIS