Co z PŚ w Titisee-Neustadt? FIS podjął decyzję

(fot. weltcupskispringen.com)

(fot. weltcupskispringen.com)

Międzynarodowa Federacja Narciarska zadecydowała, że pozwoli na przeprowadzenie zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Przeszkodą sprawnego rozegrania konkursów w niemieckiej miejscowości cały czas może być jednak pogoda.

Przed dzisiejszym dniem nie wiadomo było, czy zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt dojdą do skutku. Za odwołaniem konkusów na niemieckim obiekcie miałyby stać niekorzystne warunki pogodowe. Międzynarodowa Federacja Narciarska przeprowadziła dziś kontrolę. – Zawody Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt dojdą do skutku pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – powiedział Joachim Haefker, przewodniczący komitetu organizacyjnego PŚ, dla “Badische Zeitung”. FIS zdecydował więc, że pozwoli na przeprowadzenie zawodów. Ustalono, że organizatorzy zdołali utrzymać tyle śniegu, ile potrzeba do korzystnego rozegrania kolejnych zawodów Pucharu Świata 2019/2020.

Niewykluczone jednak, że pogoda i tak nie pozwoli na skakanie w dniach 17-19 stycznia. Konkursy Pucharu Kontynentalnego zostały już odwołane.

 źródło: sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.