Co dzieję się z obrończynią Kryształowej Kuli? Oestberg zabraknie także w Davos…

Norwegowie ogłosili skład swojej reprezentacji na zawody Pucharu Świata, które odbędą się w ten weekend w Davos. W Szwajcarii wystartuje 26 sportowców, ale wśród nich zabraknie Ingvild Flugstad Oestberg i Astrid Uhrenholdt Jacobsen, a także Eirika Brandsdala.

Skład reprezentacji Norwegii na weekend Pucharu Świata w Davos, gdzie zaplanowano biegi dystansowe na 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym i sprinty łyżwą, liczy 26 zawodników – 13 kobiet i 13 mężczyzn. W gronie zgłoszonych zawodników są oczywiście takie gwiazdy kadry jak liderzy Pucharu Świata Therese Johaug i Johannes Hoesflot Klaebo, a także Heidi Weng czy Emil Iversen.

Wśród startujących po raz kolejny zabraknie obrończyni kryształowej kuli – Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka, która była nieobecna w Ruce i w Lillehammer, nadal nie dostała od zespołu medycznego zgody na start w zawodach i nie wiadomo kiedy powróci do rywalizacji w Pucharze Świata. W Davos nie pojawi się także Astrid Uhrenholdt Jacobsen oraz zbierający siły przed powrotem do biegania Eirik Brandsdal.

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Davos:

Kobiety: Therese Johaug, Heidi Weng, Maiken Caspersen Falla, Ragnhild Haga, Mari Eide, Lotta Udnes Weng, Tiril Udnes Weng, Anna Svendsen, Ane Appelkvist Stenseth, Kari Øyre Slind, Anne Kjersti Kalvå, Magni Smedås, Karoline Simpson-Larsen

Mężczyźni: Johannes Hoesflot Klæbo, Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Røthe, Hans Christer Holund, Simen Hegstad Krüger, Didrik Tønseth, Finn Hågen Krogh, Mattis Stenshagen, Pål Golberg, Erik Valnes, Sindre Bjørnestad Skar, Håvard Solås Taugbøl

Źródło: fondoitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.