Co dzieję się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Zakopane

W Przededniu rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach narciarskich w mediach pojawiły się kolejne informacje dotyczące aktualnego stanu Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Jak informuje dyrektor COS Jacek Bartlewicz zaśnieżanie obiektu mogłoby się odbyć już teraz, jednak ze względu na zbyt wysokie dobowe różnice temperatury wynoszące od koło minus trzech do 12-14 stopni powyżej zera jest ono nie możliwe. Dalej mówi, że przed Pucharem Świata (22-24 Stycznia 2016) w skokach potrzebne jest rozłożenie na wybiegu wzmocnionych i odmalowanych band, oraz dokładne przeglądy m.in. budowlane i energetyczne.

Kilka tygodni temu na obiekcie zostały położone nowe elementy ceramiczne, oraz nowe metalowe prowadnice. Te rzeczy zostały wprowadzone pod kątem sezonu letniego. Zimą najazd jest naśnieżany i utrzymywany przez specjalne urządzenia chłodzące. W przyszłym roku będą one zastąpione przez tory lodowe.

Przypomnijmy, że Wielka Krokiew ma homologację FIS do 2016 roku. Dzięki temu Zakopane nie znalazło się we wstępnym kalendarzu FIS na sezon 2016-2017.  W związku z tym w przyszłym roku skocznia przejdzie renowacje. Ma się ona rozpocząć w Marcu przyszłego roku. Przebudowie ulegną próg, którego kąt nachylenia (tory lodowe) zwiększy się z 10,5, stopnia do 11. Zmniejszeniu ulegnie tor lotu. Zwiększy się rozmiar skoczni z HS-134 na HS-140.

Na modernizację Wielkiej Krokwi zostanie przeznaczone 5 milionów złotych. Całość pieniędzy zostanie dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.