Co dalej z trenerem polskich biegaczy? Lukas Bauer potwierdza doniesienia

fot. Patrycja Korczewska

Długo trwały dyskusje, ale wszystko jest już jasne. Lukas Bauer przedłużył kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim i będzie trenerem reprezentacji w biegach narciarskich do kolejnych igrzysk.

fot. Patrycja Korczewska

– Dziękuję PZN za jasne i konstruktywne negocjacje oraz długi czas na moją decyzję! Jestem bardzo zmotywowany do pracy z nowym zespołem w nowym systemie – napisał Lukas Bauer na Instagramie.

Wcześniej Michał Chmielewski z TVP Sport donosił, że Bauer ma przejąć połączone kadry kobiet i mężczyzn. Wygląda zatem na to, że związek i Czech doszli do porozumienia w tej sprawie. Teraz czekamy na skład kadry.

Podział będzie bardzo ciekawy. Zwłaszcza pod kątem kobiet, bo grupa niegdyś prowadzona przez Justynę Kowalczyk-Tekieli i Aleksandra Wierietielnego wygląda na rozbitą. Nie wiadomo między innymi jak do sezonu będzie przygotowywała się liderka – Izabela Marcisz. Bauer zapowiadał, że będzie chciał z nią rozmawiać.

– W tym roku wiele osób mówiło, że będzie chciało ze mną rozmawiać, ale do tych rozmów nie doszło. Zobaczymy. Na razie mamy początek kwietnia, a odpowiedzi na takie pytania będą padały raczej w maju. Wtedy są ustalane kadry i grupy szkoleniowe. Szczerze mówiąc, słyszę takie spekulacje, wiec zobaczymy – mówiła w rozmowie ze Sport.pl kilka tygodni temu najlepsza obecnie polska biegaczka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lukáš Bauer (@lukyno36262)

Więcej informacji wkrótce.

Źródlo: Instagram / TVP Sport