Co dalej z karierą Schlierenzauera? “Związek zostawia mu otwartą furtkę”

fot. M. Król

Wciąż niejasna jest odpowiedź na pytanie, czy Gregor Schlierenzauer będzie kontynuował swoją sportową karierę. Austriak doznał w lutym kontuzji kolana i musiał przedwcześnie zakończyć sezon, a następnie nie został włączony do austriackich kadr narodowych na nowy sezon. Jak podaje jego rzecznik prasowy, przyszłość Schlierenzauera powinna wyjaśnić się wraz z końcem sierpnia.

fot. M. Król

Miniony sezon zimowy nie był udany dla Gregora Schlierenzauera. W konkursach Pucharu Świata udało mu się zdobyć zaledwie osiem punktów, na co złożyły się dwa konkursy w szwajcarskim Engelbergu. Szwajcaria była dla niego szczęśliwa także w zawodach drugiej ligi, gdzie w pierwszym dniu rywalizacji stanął na najniższym stopniu podium. Schlierenzauer musiał jednak przedwcześnie zakończyć okres startowy ze względu na kontuzję kolana. Uraz wykluczył go ze skakania na kilka tygodni, szczęśliwie austriacki skoczek nie musiał wówczas przejść operacji. Na początku czerwca Tyrolczyk miał przejść kolejne badania kontuzjowanego kolana, a następnie podjąć decyzję o kontynuowaniu kariery. Ta jednak wciąż nie zapadła.

Dla 53-krotnego indywidualnego zwycięzcy konkursów Pucharu Świata zabrakło miejsca w tegorocznych austriackich kadrach. Co za tym idzie, Schlierenzauer nie mógł brać udziału w obozach treningowych i potencjalne przygotowania do nowego sezonu musiał finansować sam. Powodem takiej decyzji związku były niezadowalające wyniki sportowe w poprzednim sezonie, o czym już w maju mówił Mario Stecher, dyrektor od spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Odpowiedź na temat przyszłości drużynowego mistrza olimpijskiego z Vancouver powinny przynieść najbliższe tygodnie. – Gregorowi nie wolno uprawiać żadnych ryzykownych sportów do końca sierpnia, wtedy zobaczymy, co dalej. Austriacki Związek Narciarski zostawia mu otwartą furtkę – mówił w rozmowie z Kleine Zeitung Klaus Rieder, rzecznik prasowy Schlierenzauera.

Źródło: kleinezeitung.at/laola1.at