Co dalej z karierą Andreasa Stjernena?

Zdobywca małej Kryształowej Kuli za loty Andreas Stjernen wciąż zastanawia się nad zakończeniem kariery. Norweg już wcześniej podkreślał, że sezon olimpijski może być ostatnim w jego karierze. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w kwietniu.

W ostatnią niedzielę w Planicy zakończył się sezon Pucharu Świata. Najbliższe dni dla Andreasa Stjernena będą czasem przemyśleń nad podjęciem bardzo ważnej decyzji. 29-letni reprezentant Norwegii już wcześniej zapowiadał, że zawody w Planicy mogą być ostatnimi w jego karierze. Powodami rozważań nad zakończeniem przygody ze skokami narciarskimi są brak motywacji do pracy w okresie letnim oraz poświęcenie większej ilości czasu rodzinie. Stjernen jest ojcem kilku miesięcznej Elli.

Miniony już sezon był dla niego zdecydowanie najlepszy w całej karierze. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu norweski skoczek zdobył złoty medal w konkursie drużynowym. Wcześniej sięgnął on po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata. Było to podczas konkursu w lotach narciarskich w Kulm. W dużej mierze przyczyniło się to do zdobycia przez Norwega małej Kryształowej Kuli za loty narciarskie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Andreas Stjernen zajął wysokie 8. miejsce.

źródło: informacja własna/sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.