Ciężka kontuzja Sabriny Maier

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Najlepsza zawodniczka zjazdu w poprzedniej edycji Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim – Sabrina Maier – uszkodziła podczas treningu w Chile więzadła krzyżowe i może już zapomnieć o występach w sezonie 2017/2018.

Kontuzja więzadła i łąkotki w lewym kolanie powoduje, że 23-letnia Austriaczka ma przed sobą kilkumiesięczną przerwę i w sezonie olimpijskim nie stanie już na nartach. Podczas gdy do zdrowia wracają poszkodowane w poprzednim sezonie zawodniczki jak Anna Veith czy Michaela Kirchgasser, inne austriackie narciarki zasilają grupę wyłączoną z treningów. Tego lata urazów doznały poza Maier: Julia Grünwald, Bernadette Lorenz i Rosina Schneeberger.

W poprzednim sezonie Sabrina Maier z sukcesami startowała przede wszystkim w alpejskim Pucharze Europy. W zjeździe 5-krotnie stawała na podium (2 razy zwyciężyła) i triumfowała w klasyfikacji tej konkurencji. Dostała również kilka szans na pokazanie się w Pucharze Świata. Jej najlepszą pozycją w zawodach tej rangi było 19. miejsce w kombinacji w Val d’Isere. Punktowała także w Jeongseon, gdzie zajęła 30. pozycję w zjeździe.

Źródło: skiracing.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.