Ciąża biathlonowej mistrzyni świata. Czeka ją kolejna przerwa

fot. M. Król

Biathlonowa mistrzyni świata w biegu indywidualnym z 2015 roku, Jekaterina Jurłowa-Percht, ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie pojawi się na trasach w sezonie 2020/2021. Rosjanka zbliżający się wielkimi krokami sezon opuści z powodu ciąży. – Moje plany całkowicie się zmieniły – napisała na Instagramie.

fot. M. Król

Jekaterina Jurłowa-Percht w ostatnich tygodniach skrupulatnie przygotowywała się do inauguracyjnych zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Podczas jednego z treningów Rosjanka gorzej się poczuła i od razu udała się do lekarza, by sprawdzić czy z jej zdrowiem jest wszystko w porządku. Po badaniach okazało się, że jest w ciąży i z powodu “stanu błogosławionego” będzie zmuszona opuścić cały sezon 2020/2021. – Czasami życie dostarcza nam wielu niesamowicie przyjemnych niespodzianek. […] Zaledwie wczoraj dowiedziałam się, że zostanę mamą. Z tego powodu nie będę startowała w tym sezonie. Teraz cała moja uwaga skupiona jest bowiem na zachowaniu zdrowia – napisała Jurłowa-Percht na Instagramie.

Dla Rosjanki będzie to drugie dziecko. Jej pierwsza córka, Kira, niedawno obchodziła czwarte urodziny. Po narodzinach pierwszej pociechy Jurłowa-Percht powróciła do sportu i to z sukcesami. Rok temu wywalczyła srebro podczas mistrzostw świata w Oestersund, a pierwszy sezon po przerwie macierzyńskiej zakończyła na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Źródło: Instagram / informacja własna