Christoph Nösig kończy karierę

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Austriacki alpejczyk Christoph Nösig opublikował dziś pot na swojej stronie na facebooku, z którego wynika, że żegna się on z Pucharem Świata i kończy swoją zawodową karierę, w trakcie której 56 razy wystąpił w zawodach PŚ. 

Nösig nigdy nie odnosił spektakularnych sukcesów, ale przez kilka lat regularnie punktował w Pucharze Świata. Najlepiej radził sobie w sezonie 2012/2013, gdy zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w jednych zawodach uplasował się na 6. miejscu, co jest jego najlepszym pojedynczym wynikiem. Nigdy nie stał na podium, nigdy też nie wystąpił w zawodach indywidualnych na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim, ale zdobył za to złoty medal w konkurencji drużynowej w Beaver Creek w 2015 roku. Ostatnim startem w PŚ dla 32-letniego Austriaka był gigant w Kranjskiej Gorze w minioną sobotę, w którym zajął 26. miejsce. W klasyfikacji tej konkurencji uplasował się na 32. miejscu i nie awansował do finału w Aspen, w którym może wziąć udział 25 najlepszych.

Christoph Nösig brał udział przede wszystkim w zawodach w gigancie, sporadycznie w slalomach. W Pucharze Europy wygrał 3 giganty, a w sezonie 2009/2010 wygrał klasyfikację giganta.

Źródło: facebook.com/christoph.nosig.3

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.