Chris Mazdzer wystartuje w dwójkach

GANGNEUNG, SOUTH KOREA - FEBRUARY 12: (BROADCAST-OUT) Silver medalist in the Luge Men's Singles Chris Mazdzer of the United States poses for a portrait on the Today Show Set on February 12, 2018 in Gangneung, South Korea. (Photo by Marianna Massey/Getty Images) *** Local Caption *** Chris Mazdzer

fot. Marianna Massey/Getty Images

Chris Mazdzer oprócz startowania w jedynkach będzie teraz rywalizować w dwójkach. Mazdzer będzie jeździć wspólnie z Jaysonem Terdimanem.

Po ostatnim sezonie karierę zakończył Matthew Mortensen. Jayson Terdiman pozostał bez partnera do dwójki. Najlepszym kandydatem na nowego zawodnika w najlepszej amerykańskiej dwójki okazał się Chris Mazdzer. Terdiman i Mazdzer jeździli już w duecie w czasach juniorskich. Przed Chrisem Mazdzerem trudne zadanie, gdyż będzie musiał połączyć starty w jedynkach i dwójkach.

Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu Mazdzer zdobył srebrny medal olimpijski. To pierwszy w historii medal olimpijski dla Stanów Zjednoczonych w męskich jedynkach. Mortensen i Terdiman uplasowali się na 10. miejscu. Lepsi od nich okazali się Justin Krewson/Andrew Sherk, którzy zajęli 8. pozycję. W sztafecie Amerykanie z Mazdzerem i dwójką Mortensen/Terdiman w składzie zajęli 4. miejsce.

źródło: FIL Luge

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.