Choroba Charlotte Kalli, Szwedka opuści zawody w Davos

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Charlotte Kalla nie pojawi się w Davos, gdzie w ten weekend odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Szwedka zmaga się z objawami przeziębienia i nie chce ryzykować pogorszenia stanu zdrowia. Jej miejsce w kadrze zajmie Maja Dahlqvist.Początek sezonu był bardzo udany dla Charlotte Kalli. Szwedka opuściła sprint stylem klasycznym w Ruce, ale dzień później zajęła drugie miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. W Lillehammer reprezentantka Trzech Koron również plasowała się w czołówce, a tydzień temu w Beitostoelen przegrała jedynie z fantastycznie dysponowaną Therese Johaug. W Davos Kalla miała szanse na kolejny udany weekend, ale 31-latka w Szwajcarii się nie pojawi. Powodem jej absencji jest bowiem rozwijająca się od kilku dni choroba.

Przez kilka dni Charlotte miała łagodne objawy przeziębienia i nie powinna teraz obciążać organizmu podróżami ani rywalizacją. Musi pozostać w domu i skupić się na jak najszybszym wyzdrowieniu – mówi lekarz kadry Magnus Oscarsson.Miejsce Charlotte Kalli w kadrze Szwedek na Davos zajmie Maja Dahlqvist, która w tym sezonie stanęła na podium sprintu stylem klasycznym w fińskiej Ruce.

W Davos nie zobaczymy także Sjura Roethe, który również zachorował. Zamiast niego w niedzielnym biegu na 15 km stylem dowolnym zobaczymy Mathiasa Rundgreena.Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.