Chistof Innerhofer nie wystąpi na MŚ w Sankt Moritz

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND
fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

Kolejny świetny alpejczyk jest zmuszony do rezygnacji z występu na MŚ w Sankt Moritz. Christof Innerhofer mimo pękniętej kości miał nadzieję na start w tej imprezie, która rozpoczyna się w przyszłym tygodniu, ale ostatecznie musiał zmienić swoje plany. 

Innerhofer doznał urazu pęknięcia kości strzałkowej, a pomimo tej kontuzji zdołał zająć 2. miejsce w zawodach PŚ w Kitzbühel. Dopiero po zmaganiach w Kitz Włoch poleciał do Monaco na badania, które wykazały pęknięcie kości. Dla Innerhofera miało zostać przygotowane w Monachium specjalne wzmocnienie kości z włókna węglowego, aby mógł wystartować w Mistrzostwach Świata, ale jednak podczas treningów Innerhofer odczuwał zbyt duży ból, w związku czym postanowił odpuścić start w Sankt Moritz. Wcześniej Christof nie wystartował w zawodach w Wengen z powodu bólu kolana.

Christof Innerhofer dołącza tym samym do grona “wielkich nieobecnych” o których pisaliśmy TUTAJ.

32-letni Włoch ma w swoim dorobku trzy medale MŚ, wszystkie wywalczone w Garmisch-Partenkirchen w 2011 roku. Zdobył tam złoto w supergigancie, srebro w superkombinacji i brąz w zjeździe.

Źródło: srf.ch

1 thought on “Chistof Innerhofer nie wystąpi na MŚ w Sankt Moritz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.