Chika Yoshida przed rozpoczęciem sezonu zimowego

chika-yoshida-fis-race-director
Fot.:libertatea.ro

Chika Yoshida, czyli dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet, w wywiadzie dla rosyjskiego portalu skijumpingrus.ru opowiedziała o przygotowaniach oraz oczekiwaniach przed rozpoczęciem konkursów kobiet.

Już wkrótce, 2 grudnia na skoczni w Lillehammer odbędzie się inauguracja Pucharu Świata kobiet. Chika Yoshida jako dyrektor Pucharu Świata wyczekuje z niecierpliwością na to wydarzenie, ale jednak, jak mówi, to Mistrzostwa Świata w Lahti będą głównym punktem całego sezonu zimowego. Tegoroczny kalendarz zawodów według Yoshidy jest bardzo wymagający wobec zawodniczek, ponieważ jest bardzo napięty, ale to też tworzy większą ciekawość w rozgrywanych konkursach.

Chika Yoshida mówi o swoim zadowoleniu, wynikającym z rozwinięcia skoków narciarskich kobiet. Na początku konkursy kobiet nie cieszyły się zainteresowaniem oraz dużą ilością zawodniczek biorących udział w zawodach. Teraz z roku na rok sympatyków tego sportu przybywa. Co więcej pojawia się coraz więcej zawodniczek, kolejne państwa tworzą kadry A i B dla kobiet oraz zespoły juniorek. Dyrektor Pucharu Świata kobiet nie zamierza na tym zakończyć, chciałaby uzyskać więcej uwagi w mediach, co przyciągnęłoby kibiców. Marzeniem Yoshidy jest rozwinięcie konkursów kobiet do takiego samego poziomu na jakim są zawody mężczyzn.

Źródło: skijumpingrus.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.