Chika Yoshida i Walter Hofer mówią o nadchodzącym sezonie

walter-hofer

Już w przyszłym tygodniu startuje Puchar Świata w skokach narciarskich, zarówno pań jak i panów. Portal fis-ski.com z tej okazji przeprowadził krótki wywiad z dyrektorami zawodów Chiką Yoshida i Walterem Hoferem. 

W przypadku skoków mężczyzn, nie zaszły żadne zmiany w zasadach, co powinno umożliwić mniejszym nacjom lokowanie się na wyższych miejscach. W przypadku kobiet po raz pierwszy Puchar Świata zawita na dużej skoczni w Oberstdorfie, również u kobiet nie zajdą żadne zmiany w zasadach.

Chika Yoshida najbardziej wyczekuje kluczowych zawodów w Pjongczang w Korei, czyli testu przedolimpijskiego. Oczywiście również Mistrzostwa Świata w Lahti będą ważnym punktem a sezonie. Walter Hofer cieszy się z tego, iż wiele skoczni zostało zmodernizowanych, m.in.: Kuusamo, Klingenthal, Engelberg, Zakopane, Oberstdorf, PyeongChang, Lahti, Trondheim oraz Vikersund.

Według Hofer, dla każdego zawodnika coś innego będzie największym wyzwaniem. Dla niektórych będzie to Turniej Czterech Skoczni, dla innych Mistrzostwa Świata w Lahti, RAW Air czy też walka o Kryształową Kulę. Yoshida uważa, że największym wyzwaniem będzie niezwykle napięty kalendarz zawodów pań, zwłaszcza w okolicach MŚ.

A co według dyrektorów sprawia, że skoki narciarskie są tak popularnym sportem? – Jest to bardzo estetyczny sport, spektakularne osiągnięcia zawodników, ich emocje i naturalne piękno konkursów są tylko przykładowymi powodami, dlaczego skoki to tak popularny sport – mówi Chika Yoshida. – Skoki narciarskie charakteryzuje nowoczesność i fair play, zawodnicy skupiają się na swoich wynikach, a nie na konkurowaniu pomiędzy sobą – dodaje Walter Hofer.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.