Charlotte Kalla zwyciężczynią biegu z mężczyznami!

Fot: charlotte-kalla.se
Fot: charlotte-kalla.se

Wracająca do formy po załamaniu psychicznym i nagłym spadku formy, Charlotte Kalla niespodziewanie wygrała bieg masowy na 20 km w Matfors w Szwecji. Zawodniczce sprawiło to niemałą radość, ponieważ w biegu brali udział również mężczyźni.

Szwedka już na początku sezonu załamała się po zajęciu czwartego miejsca w biegu na 10 km techniką klasyczną. Płakała przed kamerami, nie próbowała nawet ukrywać swojej rozpaczy, a kierownictwo reprezentacji natychmiast postanowiło ją odizolować od mediów i występów publicznych. Na Kallę zbyt duży wpływ miała opinia publiczna, za bardzo brała sobie to do serca, a przy niewystarczająco dobrych rezultatach nie uniknęła psychicznego “dołka”.

Jej psycholog Thomas Nilsson stwierdził, że do Mistrzostw Świata w Falun Charlotte będzie po jego obserwacją oraz zniknie z życia publicznego. Jednak w ostatni weekend można było obserwować ją na trasie biegu na 20 km w szwedzkim Matfors, który wygrała. Po odebraniu nagrody spędziła sporo czasu z kibicami, rozdawała autografy i udzielała wywiadów. Nilsson powiedział, że taki bieg bez obciążenia psychicznego i kamer był jej bardzo potrzebny, a sama Charlotte powoli wraca do aktywnego, publicznego uprawiania sportu.

Źródło: sport.interia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.