Charlotte Kalla zadowolona z indywidualnych treningów. “To daje mi energię”

Charlotte Kalla przyznała w rozmowie ze szwedzkim mediami, że jest bardzo zadowolona z indywidualnych treningów i liczy na to, że pod skrzydłami Magnusa Ingessona poczyni jeszcze większe postępy. 

Charlotte Kalla od wielu lat jest twarzą szwedzkich biegów narciarskich. Biegaczka ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, a w Pucharze Świata często znajduje się na podium zawodów indywidualnych. Szwedka dotychczas trenowała razem z kadrą narodową, ale przed rokiem podjęła decyzję o indywidualnych zajęciach z trenerem Magnusem Ingessonem. W skandynawskich mediach sugerowano, że powodem takiego obrotu spraw był konflikt interesów. Sama zainteresowana podkreślała jednak, że po dziesięciu latach treningów z kadrą znalazła się na zakręcie i potrzebuje kolejnych bodźców, aby kontynuować karierę.

Kalla w sezonie 2016/2017 udowodniła, że decyzja o indywidualnych treningach była dobrym rozwiązaniem, mimo tego, że początek zmagań wcale na to nie wskazywał.

Na początku tygodnia Szwedka w rozmowie z rodzimymi mediami zapowiedziała, że do sezonu olimpijskiego również zamierza się przygotowywać indywidualnie. – W ostatnich latach nawiązałam jeszcze lepszy kontakt z trenerem Magnusem. Wierzę w niego i uważam, że pod jego opieką mogę poprawiać swoje rezultaty, ale tylko wtedy gdy będziemy kontynuować swoją współpracę. Mój trener musi mnie poznać i zrozumieć – mówi Szwedka.

Kalla przyznała także, iż treningi indywidualne dają jej dużo więcej niż zajęcia w grupie. – Mam jeszcze dużo czasu, aby myśleć o przygotowaniach do sezonu. Poza tym znalazłam wiele zalet treningu indywidualnego, nauczyłam się odpowiedzialności za własne zajęcia i to daje mi energię – tłumaczy Kalla.

Źródło: Aftonbladet/Aftenposten

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.