Charlotte Kalla z kontuzją kręgosłupa

Charlotte-KallaNie najlepiej w środku okresu przygotowawczego wiedzie się Charlotte Kalli. Szwedzka mistrzyni świata z Falun doznała kontuzji kręgosłupa na odcinku piersiowym.

Charlotte Kalla po nie do końca udanym sezonie zimowym postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i odeszła od kadry, aby podjąć trening indywidualny wraz ze szkoleniowcem Magnusem Ingessonem. Do tej pory wszystko przebiegało zgodnie z założonym planem. Niestety, wszystko pokrzyżowało poczucie bólu w żebrach podczas treningu w Tornedalen. – To przyszło z dnia na dzień. Natychmiast postanowiliśmy odpuścić ciężki trening górnej części ciała. Jednak ból nie ustępował – czytamy w komunikacie prasowym.

Ze Szwecji docierają jednak pozytywne informacje na temat tej kontuzji. Według Stephena Thomsona, znanego fizjoterapeuty, nie ma powodu do niepokoju. – Charlotte po prostu trenowała ponad limit, co nie jest niczym niezwykłym wśród sportowców – przyznał fizjoterapeuta. Biegaczka może biegać, jeździć na rowerze i wykonywać inne podobnego typu treningi. Leczenie kontuzji nie powinno potrwać dłużej niż 4 tygodnie. Kalla też nie musi martwić się na razie o to, czy zaistniała sytuacja wpłynie na jej formę zimą.

Źródło: Expressen.se

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.