Charlotte Kalla wygrywa w Pucharze Skandynawii

Charlotte-Kalla

Charlotte Kalla wygrała bieg na 5 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Skandynawii w Lillehammer. Szwedka nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa, a drugą na mecie Ebbę Andersson wyprzedziła o 15 sekund.

Charlotte Kalla w ostatnich tygodniach sporo pozmieniała w swoich planach startowych. Wszystko za sprawą migotania przedsionków, które Szwedka przeszła podczas inauguracji Pucharu Świata w Kuusamo. 28-letnia biegaczka nie biegała w miniony weekend w zawodach najwyższej rangi i taką samą decyzję podjęła odnośnie zmagań w Davos w tym tygodniu. Zamiast rywalizacji w Szwajcarii Kalla wybrała biegi Pucharu Skandynawii w Lillehammer.

Szwedzka biegaczka przystąpiła do biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym jako faworytka i z tej roli doskonale się wywiązała. Przewaga 15 sekund na tak krótkim dystansie jest dowodem na to, że ze zdrowiem dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej jest już dużo lepiej i w najbliższych tygodniach możemy się spodziewać dobrych wyników 28-latki. Kalla sobotnią rywalizację rozpoczęła spokojnie i dopiero w drugiej części dystansu zaczęła się rozpędzać. Na półmetku przewaga Szwedki wynosiła tylko 3,5 sekundy, a na mecie było to wspomniane +15,3 sek.

Drugie miejsce zajęła rewelacyjna Ebba Andersson. Młoda reprezentantka Szwecji już podczas zawodów w Bruksvallarnie pokazała się z bardzo dobrej strony i udowodniła, że w przyszłości może być liczącą się postacią na arenie międzynarodowej. Trzecie miejsce zajęła Lotta Udnes Weng, która straciła do zwyciężczyni +16,5 sek.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.