Charlotte Kalla wciąż ma obawy w związku z pandemią

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Jedna z najlepszych biegaczek narciarskich ostatnich lat, Charlotte Kalla w nowym dokumencie  SVT „Niewidzialny przeciwnikmówi  trudnościach przed kolejnym sezonem i  wpływie COVID-19 na rzeczywistość.

Ostatni sezon nie był szczytem marzeń utytułowanej, szwedzkiej biegaczki, która tylko raz znalazła się w czołowej piątce Pucharu Świata, podczas zawodów rozgrywanych w norweskim Oslo. Kibice i sympatycy Kalli rozmyślają nad jej sportowym losem, ponieważ w ubiegłym roku  reprezentantka Szwecji poważnie zastanawiała się nad odwieszeniem nart na kołek. Jednakże teraz jest zmotywowana dalszym kontynuowaniem sportowej kariery. Przed nią kolejny sezon obfity w wielkie wydarzenia. Od 23 lutego do 7 marca  wraz z innymi zawodniczkami powalczy o medale w niemieckim Oberstdorfie, gdzie rozpocznie się najważniejsza impreza sezonu 2020/2021 – Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Zapewne będzie to kluczowy cel  dla Kalli, która jednak po doświadczeniach z COVID-19 z chłodną głową podchodzi do kolejnej zimy.

Trudno jest teraz  cokolwiek planować. Lubię wiedzieć, co ma nadejść. Zdaje sobie sprawę, że ważne jest tu  i terazMuszę dużo ćwiczyć i  jak najlepiej wykorzystywać treningi – mówiła Kalla dla telewizji SVT. 

Pandemia koronawirusa w  znaczny sposób wpłynęła  na życie biegaczki narciarskiej. Charlotte może  trenować  tak, jak kiedyś, jednakże drużyna narodowa nie była jeszcze w stanie zorganizować wspólnych obozów. Reprezentantkę Szwecji niepokoi  wiadomość o dynamicznym rozprzestrzenianiu się wirusa.

– Obserwowanie tego, co dzieje się na świecie jest niepokojące. To sytuacja, której wcześniej nie doświadczyłam. Wszyscy musieliśmy się z tym zmierzyć. Nie wiem, jak długo to jeszcze potrwa. Jest to straszne dla tych, których pandemia osobiście dotknęła. Myślę dużo więcej o moich przyjaciołach, którzy nie uprawiają sportu. Nie chcę nikogo zarazić. Stałam się bardziej czujna, obawiam się wszystkiego. Ale także są inne poważne skutki wirusa, takie jak bezrobocie. Dlatego jestem wdzięczna, że nie dotknęło to moich bliskich – podsumowała utytułowana biegaczka narciarska.

Oprócz Charlotte Kalli w dokumencie STV występują także inne sportowe gwiazdy: Sarah Sjöström, Daniel StåhlPeder Fredricson i André Myhrer. „Niewidzialny przeciwnik” zostanie nadany w SVT1 w środę o 20:00.

Źródłoexpressen.se / informacja własna