Charlotte Kalla w drodze po Kryształową Kulę

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Charlotte Kalla, która bardzo chce zdobyć w tym sezonie Kryształową Kulę, ma zamiar spędzić święta nie z rodziną, ale na treningach w górach.

Najlepsza szwedzka biegaczka ostatnich lat ma już w swoim dorobku złote medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, triumf w Tour de Ski i wiele miejsc na podium, ale do tej pory nie udało się jej zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwyższa lokata jaką Kalla zajęła w walce o Kryształową Kulę to czwarta pozycja w sezonie 2007/2008 oraz 2011/2012. Szwedka w nadchodzących miesiącach chce wreszcie zrealizować cel, który postawiła sobie jeszcze w trakcie letnich przygotowań.

Jak donosi szwedzki dziennik “Expressen”, Kalla postanowiła poświęcić Święta Bożego Narodzenia, aby jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzących tygodni. Tym razem dwukrotna mistrzyni olimpijska wyjedzie w góry, aby szlifować swoją formę na wysokościach.

Szwedka w celu zdobycia Pucharu Świata zapowiada start we wszystkich biegach w tym sezonie. Nie zabraknie jej na liście startowej Tour de Ski, które do tej pory omijała, a także podczas nowego cyklu w Kanadzie, który debiutuje w tym sezonie.

źródło: Expressen/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.