Charlotte Kalla rozczarowana zwolnieniem trenera: “Zwracał uwagę na wszystkie narciarskie aspekty”

fot. Anna Felska

Charlotte Kalla (fot. Anna Felska)

Najlepsi szwedzcy biegacze narciarscy, trenujący obecnie we francuskim ośrodku Font Rome, nie uniknęli komplikacji związanych ze zmianą personaliów w ich sztabie szkoleniowym. Tuż przed wyjazdem na obóz treningowy został zwolniony główny szkoleniowiec ekipy Trzech Koron, Jonas Petersson. Głos w tej sprawie zabrała mistrzyni olimpijska z Pyeongchang, Charlotte Kalla.

Okoliczności zwolnienia Peterssona można uznać za bardzo kontrowersyjne. Według informacji fińskiego portalu kestavyysyrheilu.fi jest to konsekwencja buntu pracowników szwedzkiego sztabu. Z piastowanych do wiosny, czyli do momentu zatrudnienia Peterssona, funkcji, odeszło wiele uznanych nazwisk. Są to między innymi kierownik kadry Urban Nilsson, czy trener biegów długodystansowych – Johan Sares. Szwedzka Federacja Narciarska (Svenska Skiförbundet) nie pozwoliła sobie na ich utratę. Stanowisko stracił natomiast główny trener.

Zawodnicy kadry Szwecji nie są z tego powodu zadowoleni. Charlotte Kalla pozwoliła sobie na krytykę decyzji związku w szwedzkich mediach:

 – Byłam zaskoczona, a nawet zszokowana faktem odejścia Peterssona. Od momentu, kiedy zaczął z nami pracować, dało się zauważyć, jak bardzo jest energiczny. Zwracał uwagę na wszystkie narciarskie aspekty. Miał odwagę wprowadzać zmiany w naszym życiu. Jestem bardzo zawiedziona – powiedziała najlepsza szwedzka narciarka ostatnich lat serwisowi Sportbladet.

Ebba Andersson stwierdziła jednak, że zawodnicy są jednocześnie skoncentrowane na treningach. Klimat w Font Rome (jak i wysokość nad poziomem morza) są bardzo podobne do tego, jakiego doświadczą oni podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie za 3 lata.

 – To smutne, że taka sytuacja miała miejsce, jednak musimy skupić się na naszym planie pracy – dodała Andersson.

źródło: aftonbladet.se/kestavyysyrheilu.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.