Charlotte Kalla rezygnuje z Tour de Ski

Charlotte-Kalla

Kolejna gwiazda biegów narciarskich nie wystartuje w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Po Marit Bjoergen do tego grona dołączyła Charlotte Kalla, zwyciężczyni z 2008 roku, która chce się w spokoju przygotować do mistrzostw świata w Lahti.

Sezon, w którym pojawiają się mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie rządzi się swoimi prawami. Znaczna część biegaczy i biegaczek narciarskich podejmuje decyzję o rezygnacji z wieloetapowego wyścigu Tour de Ski. Kilka tygodni wcześniej z Touru wycofała się norweska gwiazda narciarstwa biegowego Marit Bjoergen, która chce w pełni powrócić do zdrowia po kontuzji biodra. Wczoraj swoją rezygnację ogłosiła także Charlotte Kalla.

Kalla ma dobre wspomnienia z Tour de Ski. 29-letnia Szwedka wygrała ten prestiżowy cykl w 2008 roku, ale od tego czasu nie udało jej się znaleźć na podium tych zawodów. W minionym sezonie Kalla zakończyła Tour de Ski na czwartej pozycji, ale w latach 2013/2014 i 2014/2015 nie pojawiała się na starcie, podobnie jak w sezonie 2009/2010. Ta rezygnacja zawsze wychodziła Szwedce na dobre, bowiem z Vancouver przywiozła dwa medale (w tym jeden złoty), z Soczi trzy medale (1 złoty), a z Falun aż cztery krążki (1 złoty).

Do nadchodzącego sezonu Charlotte Kalla też będzie się przygotowywać do imprezy docelowej wedle tego samego harmonogramu treningów. Szwedka liczy na to, że uda jej się zdobyć kilka medali na mistrzostwach świata w Lahti. – Moim celem na nadchodzący sezon będą mistrzostwa świata w Lahti, więc potrzebuje dłuższego odpoczynku, aby lepiej przygotować się do mistrzostw – zakończyła 29-letnia biegaczka.

Źródło: neveitalia.it

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.